Pražští dopravci reagují na současnou situaci, kdy v Praze nejsou turisté a současně jsou zavřené hotely v lyžařských střediscích, a spouští novou službu autobusové dopravy „ Z centra Prahy na hory a zpět“. Vzhledem k odjezdu z náměstí Republiky je nabídka ideální pro obyvatele z Prahy 1.

Jako první se do projektu zapojily dvě společnosti, Prague Sightseeing Tours a Martin Tour, za podpory Asociace cestovních agentur a sekce dopravců Hospodářské komory Praha 1.

Pokud to vládní opatření dovolí, vyjedou první autobusy hned po svátcích, tedy v neděli 27. prosince v 7.15 hodin ráno z náměstí Republiky (parkoviště Prague Sightseeing Tour před Obecním domem) a zamíří do lyžařského střediska Černá Hora v Krkonoších a později i na Klínovec v Krušných horách. Zpátky do Prahy budou odjíždět v 16.30 hod., tedy po ukončení provozu lanovek. Zpáteční jízdenka vyjde v případě obou destinací na 180 korun za osobu, bude možné koupit si i jednosměrnou jízdenku za 90 korun.

Přístup dopravců je individuální – zájemci si mohou místa v autobusech rezervovat online na: pstours@pstours.cz. Každá přijatá rezervace bude potvrzena.

Informace lze získat i na tel. čísle: 602 218 469.

Spouštíme tuto službu vzhledem k současné složité situaci. Nechceme jen sedět a čekat na kompenzace. Zatím jsme se domluvily dvě firmy, uvidíme, zda se přidají i další. Sami jsme zvědaví, jaký bude zájem, ale předpokládáme, že Pražané možnost dostat se pohodlně na hory a zpátky domů ocení. Samozřejmě budeme dodržovat veškerá hygienická pravidla, všichni cestující budou muset mít zakrytá ústa i nos, autobusy budeme pravidelně dezinfikovat,“ řekla Miriam Tulpová ze společnosti Martin Tour. „Online předprodej skipasu si lze zajistit na www.skiresortcard.cz. Půjčovna SkiResort Live je u dolní stanice lanovky,“ dodal jednatel firmy Aleš Martin.

Dopravci jsou připraveni v případě zájmu nabízet odvoz i do dalších horských středisek. Klínovec a Černá Hora byly pro začátek vybrány zejména z toho důvodu, že jsou z Prahy dobře dostupná a je zde možnost parkování přímo u nástupní stanice lanovky. Zatím plánují dopravci nabízet odjezdy každý druhý den, v případě velkého zájmu jsou připraveni navyšovat kapacitu i četnost spojů.

Vše závisí na zájmu lyžařů. Se službou začínáme a jsme samozřejmě připraveni ji v rámci možností upravovat tak, aby nabídka maximálně vycházela vstříc poptávce. Na úvod jsme vybrali střediska, u nichž je předpoklad, že tam dovezeme cestující bez zpoždění a budeme je moci vyložit i naložit přímo u lanovky,“ vysvětlila Eva Lešnerová ze společnosti PSTours a dodala, že každý autobus bude mít připojen vlek na lyže a další vybavení.

Z centra Prahy na hory a zpět

V současné době je v nabídce doprava do lyžařského střediska Černá Hora v Krkonoších.

Platné termíny: 27.12, 29.12, 31.12, 02.01, 04.01, 06.01

Odjezd: vždy v 7.15 z Náměstí republiky (parkoviště Prague Sightseeing Tour před Obecním domem); odjezd zpět do Prahy v 16.30 vždy přímo od dolní stanice lanovky. Přepokládaný příjezd do Prahy cca v 19 hodin na místo odjezdu.

Volná místa si můžete rezervovat na pstours@pstours.cz , Kapacita autobusů je omezena a proto bude každá rezervace vždy zpětně potvrzena, abyste měli jistotu svého sedadla. Informace na tel. čísle: 602 218 469

Sledujte prosím epidemiologickou situaci a aktuálně platná vládní opatření