Praha 1 má nového radního, Richarda Bureše (ODS). Na svém úterním zasedání o tom hlasováním rozhodli zastupitelé první městské části. Nový člen rady bude mít na starosti investice, IT, Smart Cities a technické systémy prevence kriminality. Zastupitelstvo dnes provedlo volbu, rozhodnutí o přidělení kompetencí přijme Rada MČ Praha 1 na svém nejbližším zasedání.

„Zvolením Richarda Bureše do rady naší městské části byla naplněna koaliční smlouva,“ zdůraznila starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská. Richarda Bureše do vedení městské části ODS nominovala už v době sestavování koalice v loňském roce. V té době byl však spolu s dalšími někdejšími zastupiteli Prahy 1 obžalován v souvislosti s prodejem neobsazených bytů vlastněných městskou částí v letech 2012-2015. Jeho nominace tak byla odložena.

„Obvodní soud pro Prahu 1 nyní bez jakýchkoliv pochybností rozhodl o tom, že se v dané věci trestný čin nestal, obžalobu zrušil a zprostil všech dvacet osm obžalovaných viny. Dle mého tedy není důvod, proč by se pan Richard Bureš nemohl stát členem rady Městské části Prahy 1 a proč měl by být nadále vyřazen z politického života,“ dodala starostka.

Předseda ODS v prvním pražském obvodu Richard Bureš je členem zastupitelstva Prahy 1 od roku 2002. Radním i místostarostou byl už v minulosti. Je autorem projektu Transparentní 1 (https://transparentni.praha1.cz/), který občanům dává přehledně k dispozici údaje o hospodaření a fungování Prahy 1 a je jedním z nejotevřenějších systémů informování občanů v Praze i mimo ni. V roce 2018 získal první místo v projektu Osobnost e-governmentu.

Jako radní budu realizovat novou koncepci investic a chci rozjet nově vznikající odbor, jehož účelem bude efektivnější řízení investic,“ říká a dodává: „Sjednotíme přístup radnice k vlastnímu majetku a zvýšíme transparentnost rozhodování o investiční činnosti“. Jeho hlavní vizí v IT je pak elektronizace systému pokut za nelegální parkování. „Mým cílem je důslednější výběr těchto pokut, který nejenom zvýší příjem pro městskou část, ale zlepší i celkovou situaci s parkováním v Praze 1“, vysvětluje.