Nádherný – v pořadí už osmdesátý pátý – koncert cyklu Rolnička zpívá pro své přátele a pro radost uspořádali v neděli vedoucí sboru Rolnička Praha Hana a Karel Virglerovi se svým týmem v Dvořákově síni Rudolfina.

Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, tak Rolnička v právě končícím školním roce absolvuje už svoji čtyřicátou šestou koncertní sezonu a v hlavním, mužském, doplňovacím a ve třech přípravných sborech působí téměř tři stovky dětí a mladých lidí ve věku od pěti do dvaceti let.

A že je zpěv a muzika baví, jsou navíc šikovní a skvěle vedení, se mohli přesvědčit jejich rodiče, příbuzní, přátelé i podporovatelé sboru v zaplněném Rudolfinu. „Výkony od předškoláků po mladé dospělé umělce byly vynikající a já jsem moc rád, že je naše městská část tradičním podporovatelem Rolničky,“ vyzdvihl 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který koncert rovněž navštívil. Mezi diváky byl také místostarosta Tomáš Heres, i když tentokrát hlavně jako hrdý rodič.

Koncert nabídl lidové písně, ale i skladby Antonína Dvořáka, Petra Ebena, Zdeňka Petra, Ilji Hurníka, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Eugena Butlera a dalších. Současnou sezonu uzavře společný koncert s chlapeckým a mužským sborem ze Stockholmu, který se uskuteční v úterý 18. června od 19:30 v KC Unitaria v Anenské 5.

Osmdesátý šestý koncert cyklu Rolnička zpívá pro své přátele a pro radost bude adventní a bude se konat 15. prosince opět v Rudolfinu.

Více informací: www.rolnicka-praha.cz.
Autorem fotografií je D. Petřina