Praha, 3. září 2024 – V reakci na aktuální situaci, kdy Policie ČR prověřuje výhružný e-mail adresovaný stovkám škol po celé České republice, je městská část Praha 1 v úzkém kontaktu s řediteli všech škol na svém území, včetně soukromých vzdělávacích institucí. Naším cílem je zajistit maximální bezpečnost dětí, učitelů i zaměstnanců škol, aniž by byl narušen běžný chod výuky.

Spolupracujeme s Policií ČR i s Městskou policií hl. m. Prahy a jsme připraveni přijmout veškerá potřebná opatření dle aktuálního vývoje situace. Městská část je ve věci také v úzkém kontaktu s Magistrátem hlavního města Prahy. V tuto chvíli nemáme žádné konkrétní informace naznačující, že by byla konkrétně ohrožena bezpečnost škol či veřejnosti na území Prahy 1.

Rodiče, studenti a zaměstnanci škol mohou být ujištěni, že situaci pečlivě monitorujeme a veškeré kroky podnikáme v úzké koordinaci s bezpečnostními složkami.

Ilustrační fotografie, zdroj: ČTK