Vzpomínková jízda historických vozidel 1000 mil československých se uskutečnila ve dnech 12.–15. června a připomněla významné jubileum – 90 let od nejslavnějšího závodu „Mílí“ v roce 1934. Soutěž začala ve středu 12. června den před startem technickou přejímkou v Opletalově ulici před Autoklubem ČR, poslední etapa skončila v sobotu 15. června před Národní technické muzeum na Letné.

Start 1000 mil československých 2024 proběhl ve čtvrtek 13. června v Opletalově ulici před budovou Autoklubu ČR mezi 6.00 a 8.00 hod. Ovšem již den předtím ve středu 12. června od 14.00 hodin program začínal příjezdem prvních soutěžních automobilů k technické přejímce, Opletalova ulice se postupně změnila v závodní depo. Pro diváky byl připraven bohatý doprovodný program.

Slavnostního zahájení se kromě Prezidenta ČR Petra Pavla zúčastnili i starostka městské části Praha 1 Terezie Radoměřská a 1. místopředseda David Bodeček.

Do soutěže letos vyjelo 120 posádek, podle pravidel musí být startující automobily vyrobené do modelového roku 1939. „Na startu budou i čtyři vozy, které jely původních 1000 mil československých. Aero 750 Sport bylo postaveno speciálně pro tento závod, s vozem Praga Alfa v roce 1933 zvítězil Ing. Petr Mucha, třetím vozem bude Tatra 77 z roku 1934 a jako čtvrtý se letos poprvé představí vůz Jawa 750, se kterým v roce 1934 startoval Antonín Vitvar. Trasa soutěže mezi Prahou a Bratislavou vede po co nejpůvodnější trase závodu, proto také letos účastníci zamíří do Jihlavy, kde bude také jedna z průjezdních kontrol,“ lákal diváky Jiří Patočka, ředitel soutěže.