Z Prahy až na konec cesty prudce se svažující do Orlické přehrady vyrazili na soustředění pod vedením populárního instruktora Bedřicha Rýče vyznavači jiu-jitsu z Prahy 1. Čekal tam na ně zejména nácvik obrany proti úderům, kopům, úchopům, škrcení, ale i proti zbraním jako obušek, nůž či pistole, a to za použití technik z karate, aiki-jutsu a krav maga.

„Soustředění v hotelu U jezera se od pátku do neděle účastní cvičenci, kteří docházejí do tělocvičny v Žitné 13 na sebeobranu a kondiční cvičení. Kromě intenzivního výcviku je čeká běh v přírodě, ale samozřejmě také procházky po zdejším krásném okolí,“ popsal vedoucí soustředění Bedřich Rýč.

Na soustředění se přijel podívat také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Naše městská část podporuje sportování všech generací, od předškoláků po seniory. Cvičení vedené Bedřichem Rýčem posiluje koordinaci pohybů i fyzickou kondici, zároveň ale zajišťuje u cvičenců pocit většího bezpečí v centru metropole,“ popsal starosta Oldřich Lomecký, který se do nácviku aktivně zapojil.