Park Kampa přivítal v pořadí už devátý ročník Spolkového dne, pořádaného naší městskou částí. Více než třicítka spolků z Prahy 1 tam díky němu dostala možnost představit svoji činnost.

„Počasí nám přeje, navíc se k nám letos poprvé připojily i sportovní spolky, a tak si zájemci o činnost našich spolků určitě vyberou. Děkuji všem našim neziskovým organizacím za práci, kterou pro nás sousedy vykonávají, a děkuji radničnímu týmu na čele s Lindou Klečkovou, který se o ně stará. Je to v porovnání se zahraničím ojedinělé,“ vyzdvihl na úvod 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který má spolky ve své gesci.

Sdružení výtvarníků Karlova mostu, Český Červený kříž, Sbor dobrovolných hasičů Praha 1, Mezinárodní společnost J. B. Foerstera, Nadace Srdce Sportu, baráčníci, Spolek přátel Petrské čtvrti, Život 90, Autoklub ČR, YMCA a další skvělí lidé nejen ukázali, co všechno dokážou, ale i potěšili ty, kteří ve čtvrtek přišli na Kampu.

Děkujeme průvodci Spolkovým dnem Alexanderu Hemalovi, děkujeme všem sousedům, kteří myslí na druhé.