Už hodinu před začátkem byl v neděli odpoledne Žofín v obležení dětí, rodičů i prarodičů, které neodradil ani silný mráz umocněný jen pár metrů vzdálenou řekou. O to větší radost pak všichni měli, když se krásný vstup otevřel a žofínský velký sál všechny holky a kluky přivítal. A že jich bylo! Vždyť při předběžné registraci se počet přihlášených vyšplhal na téměř osm set! Na „StarDancíka“ se zkrátka všichni moc těšili.

„Jak jste si určitě všimli už u šaten, všichni dorazili ve společenském oblečení, což je velmi důležité pro atmosféru celého odpoledne, během kterého se děti seznámí se základy společenských tanců i etikety, ale samozřejmě bude dost a dost času také na hry, soutěže a tvůrčí dílny,“ popsal hlavní hostitel „StarDancíka“ a radní Prahy 1 Filip Kračman.

A program, jenž na děti čekal, byl opravdu nabitý: Jitka Slouková, Honza Onder a jeho taneční hrátky, vystoupení dětských a juniorských párů latinskoamerických a standardních tanců, dětské karaoke, malování na obličej, společenské účesy, líčení, koutek s knížkami Městské knihovny, výtvarný koutek, kreativní dílny, soutěže, malování a navrch bohatá tombola.

Vybírat bylo opravdu z čeho a pozorovat u toho nadšené děti bylo úžasným zážitkem. „Jsem moc rád, že se nápad pana radního na takovýto ples pro děti tak chytil a že jsou děti tak nadšené. A věřím, že ty taneční krůčky, které se tu naučí, se jim do života moc hodí,“ vyzdvihl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se na „StarDancíka“ také přišel podívat.

A nejen taneční krůčky: Honza Onder dětem vysvětlil i správné společenské chování, a tak na konci odpoledne už chlapci věděli, jak nabídnout dívce rámě nebo jak jí pomoci při oblékání kabátu, což si mnozí při odchodu vyzkoušeli na svých maminkách.

„StarDancík“ se opravdu vydařil a ukázal, jak spojit zábavu s poučením. A protože to děti i organizátory bavilo, už teď se můžeme těšit na pokračování.