Jedinečné prostředí Loretánské zahrady bylo svědkem zahájení druhého turnusu 12. ročníku příměstského tábora, který již tradičně organizuje Sbor dobrovolných hasičů Praha 1. Po celý týden budou mladí hasiči a hasičky trénovat základy hasičské práce, zdolávat překážkovou dráhu, užívat si nácvik pádu na volnou hladinu ve vodní nádrži a reprezentovat hasiče během stravování s vojáky Hradní stráže.

Areál hasičů u Loretánského náměstí je skvělé místo pro pořádání příměstských táborů. Velkou zahradu využívají malí táborníci k pohybovým aktivitám, jako je například překážková dráha nebo nácvik v požární nádrži. Připravené jsou pro ně také ukázky práce hasičů nebo si mohou prohlédnout vystavenou profesionální techniku. Program tábora bude ve středu zpestřen možností přespání a ve čtvrtek večer děti potěší opékání buřtů.

Druhý turnus nejprve jménem Sboru dobrovolných hasičů zahájil jeho místostarosta Filip Dvořák: „Tábor se již podvanácté koná v prostředí Loretánské zahrady, která je ´hasičinou´ opravdu velmi zasažena. V rohovém domě na Loretánském náměstí byla první hasičská stanice na Hradčanech a požární nádrž zde byla založena již v roce 1944. Děti se na táboře naučí základy hasičské práce, ochranu proti povodním, jak reagovat v krizových situacích a jak spolupracovat v týmu.“

Následně děti pozdravili zástupci městské části Praha 1. Zastupitelé Josef Ludvíček a Eva Špačková popřáli dětem krásné počasí po celý týden a prožití nezapomenutelných chvil na táboře bez nehod a úrazů.

Slavnostního zahájení se opět zúčastnil i 1. místostarosta David Bodeček. „Moc rád bych pozdravil všechny hasiče, ať ty začínající, zkušené nebo už zasloužilé a vysloužilé, kteří pomáhají druhým lidem, obětují svůj čas a riskují své zdraví. Děkuji všem, kteří se podílejí na přípravě a zajištění tohoto tábora, který dětem přináší skvělé zážitky a nová přátelství.“

Po veliteli Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu si pak vzal slovo velitel Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Zdeněk Čihák, kterému na táboře nikdo neřekne jinak než „Kruťas“. Ten stroze vyzval rodiče a ostatní diváky k odchodu – a tábor mohl konečně začít.

Přejeme tedy všem účastníkům mnoho zábavy a úžasných zážitků, nová přátelství a vydařené počasí.

Ohni zmar!