Třídílný »seriál« Petrského hudebního léta vyvrcholil ve čtvrtek 19. září v Parku Lannova programem, o který se postarala Nadace Srdce Sportu.

„Také dvanáctý ročník této tradiční rodinné akce organizované naší městskou částí nabídl během tří odpolední malým i velkým zájemcům kvalitní zábavu,“ konstatovala starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

První díl »léta« byl na sklonku prázdnin, 29. srpna, v režii Spolku výtvarníků Karlova mostu, druhý 5. 9. zajišťoval Spolek přátel Petrské čtvrti. Pro děti byly připraveny výtvarné dílničky i pohádková představení, dospělé bavily skupiny Ve stanici nelze a Vrať se do hrobu.

Třídílný cyklus měl být původně zakončen 12. září, ale pro nepřízeň počasí muselo být poslední zábavné odpoledne o týden odloženo. Ve čtvrtek 19. 9. svítilo sluníčko, a tak si malí návštěvníci mohli užít jak vystoupení kouzelníka a kejklíře PETA, tak hru Kvak a Žbluňk v nastudování Divadla Tondy Novotného. Jejich rodiče potěšila hudební produkce Legendy českého rock’n’rollu a rockabilly skupiny Frankie Trier a Screwballs. „Podle ohlasů se nabídka Petrského hudebního léta líbila, takže nepochybuji o tom, že bude pokračovat i napřesrok,“ uzavřela starostka Terezie Radoměřská.