Městská část Praha 1, Středisko sociálních služeb Praha 1 a spolek Pétanque pro vás uspořádaly v parku Lannova už desátý ročník turnaje pétanque seniorů „O Pohár starosty MČ Praha 1“. To ale nebylo pro tento týden všechno: v neděli totiž bude i Střelecký ostrov patřit tomuto francouzského národnímu sportu a akci „Pétanque pro Prahu“, jejíž součástí budou vyvrcholení „Ligy pétanque pro seniory“ a rodinný turnaj „Sbohem, léto“.

„Dnes se tady v parku Lannova sešlo třicet seniorských sportovců z Prahy 17, 8, 6 a 1, kteří vytvořili celkem deset trojic, a jejich vzájemné souboje byly opravdu velmi vyrovnané a napínavé,“ popsal spokojeně hlavní pořadatel a rozhodčí Petr Fuksa ze spolku Pétanque pro vás.

Vítězem turnaje „O Pohár starosty MČ Praha 1“ se v parku Lannova stalo družstvo Jupiter (SK Pétanque Řepy), druhé byly Holky 2 (SK Pétanque Řepy) a třetí místo obsadili Optimisti ze Senior týmu Praha 1.

Zvláštní cenu obdržely Lvice (Senior tým Praha 1) a putovní Pohár starosty MČ Praha 1 pro nejlepší tým z první městské části si odnesli Optimisti.

„Velká gratulace patří všem, protože vítězi jsou v tomto turnaji všichni. Děkuji účastníkům za výborné výkony a obrovskou bojovnost a Středisku sociálních služeb a spolku Pétanque pro vás za skvělou organizaci,“ ocenil radní Prahy 1 pro sport, kulturu a mezinárodní vztahy Filip Kračman, který turnaj slavnostně zahájil a na závěr odměnil ty nejlepší, kteří se kromě pohárů a diplomů mohli potěšit i vynikajícími dorty.

Pétanque je už řadu let nedílnou součástí seniorského života v Praze 1. Tréninky Senior týmu Praha 1 se konají každou středu od 13 hodin – v teplých měsících v parku Lannova, v zimě pak v hale v Masné ulici. A jak nás upozornila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová, každý senior, který by si pétanque rád vyzkoušel, bude na tréninku vítán. Tak si to přijďte zkusit, určitě nebudete litovat.

Nedělní už 5. ročník akce „Pétanque pro Prahu“ začíná registrací v 10,30 a samotné boje pak vypuknou v 11 hodin. Účastníci a diváci se mohou těšit na semifinále a finále 5. ročníku „Ligy pétanque pro seniory“ a už 9. ročníku rodinného turnaje „Sbohem, léto“.

Více informací k nedělnímu programu naleznete ZDE.