Catrinas por el mundo - Výstava v rámci oslav mexického Dne mrtvých

V rámci oslav mexického Dne mrtvých (“Día de Muertos”) bude v Praze poprvé k vidění nádherná fotografická výstava “Catrinas por el mundo”. Tato výstava je ukázkou kulturního bohatství mexického svátku mrtvých, který je součástí nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Tradice Dne mrtvých si získává popularitu na mezinárodní úrovni a zájem široké veřejnosti poznat a účastnit se jedné z nejhlouběji zakořeněných lidových oslav v Mexiku stále častější.

Výsledkem spolupráce talentovaných umělců zabývajících se profesionálním líčením a fotografií ožívá prostřednictvím série fotografií pořízených na symbolických místech města “La Catrina” – jeden z nejznámějších a nejreprezentativnějších symbolů tradice Dne mrtvých a originální postava, kterou vytvořil mexický umělec José Guadalupe Posada. Modelky oblečené jako “La Catrina, ozdobené květinami a barvami, pózují na historických místech jako je Karlův most, impozantní Vyšehrad, krásné Náměstí Míru a velkolepý Pražský hrad.

Výstava fotografií bude k vidění na náměstí Míru od 20. října do 2. listopadu 2023, a poté v ulici Na Kampě od 3. do 16. listopadu 2023.