Skladby Antonína Dvořáka, Johanna Sebastiana Bacha, ale i nefalšované argentinské tango zazněly na dalším pokračování oblíbeného cyklu Setkání s kulturou, které ve středu 8. prosince hostila Malostranská beseda. Zaplněný sál tentokrát tleskal netradičnímu duu složenému z akordeonu a violoncella.

„Martin Šulc a David Pěruška jsou absolventi Pražské konzervatoře, výborní interpreti, kteří mají před sebou velkou budoucnost. Troufnu si říci, že o nich ještě hodně uslyšíme,“ uvedl na úvod koncertu první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček, který se neplánovaně zhostil i role moderátora. „Vůbec jsem s tím nepočítal, původně jsem přišel představit akce, které chystáme na adventní období, ale těsně před začátkem jsem se dozvěděl, že ředitelka Střediska sociálních služeb, které Setkání s kulturou pořádá, není přítomna a byl jsem de facto postaven před hotovou věc,“ dodal. Na akce, které obyvatele první městské části čekají v závěru roku, ale samozřejmě došlo také. Na co se tedy na »jedničce« můžeme těšit? „Další setkání se zde, v Malostranské besedě uskuteční 6. prosince, kdy v pořadu Veselé Vánoce vystoupí písničkářka Jana Rychterová s přáteli,“ informoval přítomné místostarosta. „Už o dva dny dříve, 4. 12., zazpívá od 18.30 ve Velkém sále Paláce Žofín Markéta Fasatti, kterou doprovodí tanečníci Nela Strnadová a Jiří Waňka. Po roce se vrací Adventní zpívání, které se se bude konat hned na třech místech – 30. 11. od 17.00 ve Vojtěšské čtvrti, 7. 12. od 16.00 na Kozím plácku a 14. 12. od 17.00 na Petrském náměstí. A samozřejmě budeme také rozsvěcovat vánoční stromky,“ uzavřel David Bodeček.