I když kalendářní léto ještě běží, letní počasí se s námi pomalu loučí a dětem jejich letní prázdniny končí úplně. Jedno léto však teprve začíná v parku Lannova, a to léto hudební. Oblíbená akce, s jejíž organizací pomáhá MČ Praha 1, nabízí již devátým rokem kulturní aktivity nejen pro obyvatele Petrské čtvrti.

Petrské hudební léto je po roce opět tady, a my na něj všechny sousedy srdečně zveme,“ říká místostarosta Prahy 1 Petr Burgr. Jde to ideální program pro rodiny s dětmi, jelikož skýtá vše potřebné pro společné odpoledne v prostředí plném zeleně.

Letos Petrské hudební léto začalo ve čtvrtek 27. srpna. Malé návštěvníky již zdálky lákal pohádkový skákací hrad. Pro některé děti to byla poslední příležitost zařádit si, než příští týden usednou do školních lavic. Brzy nato se příchozí octli v další pohádce, kam je přeneslo venkovní představení „Šípkové Růženky“ v podání Divadla matky Vackové. Před očima se jim vystřídaly sudičky, královská rodina, Růženka a další loutkové i hrané postavy v pestrobarevných převlecích.

V podvečer se na Petrském hudebním létě dostávají na scénu muzikanti. To už do parku přicházejí i lidé, kteří se vrací z práce. Tentokrát návštěvníkům zahrála skupina Kutheil + Live band, která se věnuje převážně poprockové hudbě, a jejího hlavního zpěváka Petra Kutheila mohou lidé znát také z muzikálů Divadla Hybernia či pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Hostům bylo nabídnuto občerstvení u nedalekého stánku, a pak si mohli v klidu vychutnat živou hudbu pod korunami stromů.

Ti, kdo dnešní akci nestihli, nemusí věšet hlavu. Petrské hudební léto pokračuje následující čtvrtky 3. a 10. září, vždy od 16 hodin,“ uklidňuje místostarosta Burgr. Také v těchto termínech je přichystán zábavný program. Za týden si přijdou na své tvořivé typy ve Výtvarné dílničce Radky Kratochvílové, pod rukama členů Divadla ToyMachine ožijí dřevěné loutky a hudební doprovod zajistí kapela „Ve stanici nelze“. Přijďte si také udělat za létem 2020 hezkou kulturní tečku.