Hudební Petrské léto má za sebou druhé pokračování, které s Městskou částí Praha 1 tentokrát připravil populární Spolek přátel Petrské čtvrti. A vzhledem ke krásnému počasí to tentokrát v parku Lannova vypadalo jako na letní louce plné dek. Další setkání se bude konat 13. září od 16 do 20 hodin.

„Tentokrát jsme přivítali divadélko Loutky v nemocnici, které dětem nabídlo tři představení „Pohádek pro pejska“. Po něm přišel tajemný kouzelník Magistr Kelly, no a po něm jsme k tajemnu přidali trochu temna, když dorazila kapela s nekompromisním názvem Vrať se do hrobu,“ popsala Eva Špačková, radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost, pod jejíž záštitou se festival koná, program, který bylo možné strávit na dece, v trávě, na lavičce anebo v tanečním pohybu. Jak kdo chtěl – prostě jako na typickém letním „fesťáku“.

Program byl tentokrát v režii Spolku přátel Petrské čtvrti, který je znám bohatou nabídkou kulturních a sousedských akcí. Jeho předsedkyni Lindu Klečkovou jsme proto požádali o malou podzimní pozvánku. „15. září se všichni sejdeme na skvělé akci ´Zažít město jinak´, o sedm dní později se uskuteční už pátý ročník Svatopetrského kování, spojený s dárkem od Muzea hl. m. Prahy – bezplatnou návštěvou Novomlýnské vodárenské věže, a 14. října pořádáme vycházku po zaniklých kavárnách a hostincích na Poříčí – k tomu vyjdou speciální Petrské listy. Na listopad pak připravujeme populární Petrská strašidla a lampionový průvod,“ vyjmenovala Linda Klečková s tím, že podrobnosti budou postupně zveřejňovány na www.petrskactvrt.cz.

Jak je vidět, v Petrské čtvrti to bude po zbytek roku žít, a to ještě nebyla řeč o adventních akcích… „Spolek přátel Petrské čtvrti je příkladem výborné sousedské spolupráce a já mám z jeho aktivnosti moc velkou radost,“ ocenila Eva Špačková, jež má činnost spolků ve své gesci.

Zároveň pozvala na třetí pokračování Hudebního Petrského léta, které se uskuteční ve čtvrtek 13. září od 16 do 20 hodin – opět v parku Lannova – a jeho spolupořadatelem tentokrát bude Sdružení výtvarníků Karlova mostu.

Více informací naleznete ZDE.