Škola v přírodě v pošumavských Česticích nabízí během školního roku ozdravné a rekreační pobyty pro děti z našich mateřských a z prvního stupně základních škol. Součástí pobytů je speciální program vedený zdejšími kvalifikovanými pedagogy. Ten se formou zážitkové pedagogiky zaměřuje především na environmentální výchovu a kulturní povědomí o tradicích a zvycích na vsi. Jeho součástí je i polytechnická dílničkapro výrobu předmětů z přírodních materiálů. Škola ale pořádá i letní tábor.

Pětačtyřicet dětí zejména z Prahy 1, ve věku od osmi do deseti let, strávilo na táboře celý týden. Čekala tam na ně táborová hra ´Pět případů detektiva Smyslíka´, během níž se díky paním učitelkám a studentkám  praktikantkám seznamovaly s přírodou kolem sebe a jejími zvířátky a rostlinami,“ popsal 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který se s kolegy z radnice přijel na tábor podívat. Naše městská část je totiž zřizovatelem Školy v přírodě Čestice.

Spolu s paní ředitelkou Kateřinou Vrškovou a její předchůdkyní a zakladatelkou tohoto zařízení Marií Vilánkovou navíc slavnostně otevřel nádhernou přírodní zahradu s vyřezávanými interaktivními tabulemi se zvířátky a květinami, které pro děti vyrobila paní Vilánková. Ta před časem rovněž vytvořila krásnou naučnou včelí stezku s dřevěnými informačními tabulemi, jež je téměř pět kilometrů dlouhá a je součástí zdejší výuky. Využívá ji ale i veřejnost a turisté.

„Škola v přírodě má nádherné okolí, jehož součástí je také například unikátní kalvárie s poustevnou, a našim dětem tam opravdu nic nechybí. Velmi spokojené jsou i školy a školky, které tam s dětmi velmi rády jezdí,“ vyzdvihl David Bodeček.

Tak ať se tam všem líbí i v následujícím školním roce!