Večerně tajemnou skálu pod Barrandovem i unikátní vodní elektrárnu na Štvanici nabídla seniorům z Prahy 1 zářijová plavba luxusní lodí po Vltavě, která tentokrát byla večerní a folklorní.

„Opět se potvrdilo, že Praha je krásná, ale pohledu na ni z hladiny řeky se nic nevyrovná. Jsem moc rád, že jsme tento zážitek mohli nabídnout i našim seniorům,“ uvedl 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražský radní Daniel Hodek, který si krásnou plavbu užil jak se seniory, tak se Šárkou Táborskou, organizátorkou plaveb pro seniory a zastupitelkou, i s ředitelkou Střediska sociálních služeb Praha 1 Helenou Čelišovou.

Všechny je přivítali krojovaní organizátoři, slavnostně vyzdobená loď, vynikající občerstvení i poutavé vyprávění pana Macha z Pražské paroplavební společnosti. Nezapomnělo se samozřejmě ani na tradiční tombolu s volnými vstupenkami na plavby s Pražskou paroplavební společností, výstavu ocelových figurín nebo s pěknými knížkami.

„Léto i celá výletní sezona se nám pomalu chýlí ke konci, a tak si účastníci našich plaveb, o které je vždy velký zájem, zasloužili a zaslouží něco speciálního. A taková večerní plavba, navíc za doprovodu nádherných lidových písniček v podání jedenáctičlenné kapely, je opravdu mimořádným zážitkem,“ poznamenala Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1.

Šárka Táborská také seniory pozvala na letošní poslední plavbu, která se uskuteční 1. října, tedy na Den seniorů, a bude opět večerní. Připomněla ale i další akce, na které se naši senioři mohou těšit a přihlásit – Kurzy první pomoci či Podzimní setkání seniorů v Obecním domě.

Podrobné informace lze zjistit u slečny Markéty Hájkové na tel. č.: 773 971 773.