V krásné atmosféře Kostela U Salvátora se dne 5. října 2024 uskutečnil výroční koncert Vokál klubu, který byl věnován oslavě 20. výročí založení tohoto sboru při Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS). Tento slavnostní moment, který sbor sdílel s věrnými posluchači, vedl sbormistr Pavel Menhart, jenž se s láskou a precizností postaral o program.

Večer byl nejen hudebně rozmanitý, ale i emocionálně silný. Na pódiu se postupně představilo mnoho hudebníků: pianistka a sopranistka Rachel Skleničková, jejíž citlivý přednes uchvátil publikum, a Daniela Leitermannová, která zaujala svým mistrovstvím jak na zobcovou flétnu, tak na klavír. Další vrchol večera zajistil Tomáš Hnízdil se svou hrou na příčnou flétnu.

K obohacení programu přispěl také Břevnovský chrámový sbor pod vedením Lukáše Koudelky, který krásně doplnil večerní vystoupení svými skladbami.

V obecenstvu koncertu byl i radní pro kulturu Městské části Praha 1 David Bodeček, který vyzdvihl význam kulturního dění v Praze 1 a ocenil dlouholetou činnost Vokál klubu.

Celý koncert byl pro publikum nezapomenutelným zážitkem, ve kterém se střídaly dojímavé okamžiky s radostnými melodiemi. Vokál klub opět potvrdil, že nejen slaví své jubileum, ale také že je důležitou součástí kulturního života města a SONS.