Městská část Praha 1 vyhlásila výběrová řízení na pronájem čtyř bytů v lokalitách Štěpánská, Břetislavova a Staré zámecké schody, a to na svém realitním portále v sekci byty. Zájemci o pronájem obecního bytu budou moci své nabídky podávat na připravených formulářích.

Zájemci mohou podat nabídku na pronájem více bytů, při vyhodnocování však městská část rozhodne, kterou z nich akceptuje, přičemž se může při svém rozhodování řídit preferencemi nájemce. Podstatné je, že zájemce může ve finále uzavřít jen jednu smlouvu o nájmu bytu na deset let.

Hodnotícím kritériem je výše navrženého nájemného, přičemž nájemce, který prokáže trvalý pobyt na území městské části Praha 1 po dobu alespoň 3 let, získá 5% zvýhodnění své nabídky.

Další 5% zvýhodnění lze získat, pokud zájemce doloží, že spolu s ním sdílí domácnost dítě, které ke dni podání přihlášky nedosáhlo věku 18 let.

Bližší podmínky pro účast ve výběrovém řízení budou zveřejněny spolu s vyhlášením výběrového řízení a je důležité si pečlivě přečíst jak pravidla výběrového řízení, tak i údaje, které obsahuje samotná přihláška.

Městská část Praha 1 nemá v rámci výběrového řízení žádné zprostředkovatele a důrazně varuje před podvody, která naše řízení provází. Podstatou podvodu je falešný příslib, že zájemcům o pronájem bytu zařídí jeho následný prodej. Městská část Praha 1 však své byty k prodeji nenabízí a ani takové prodeje neplánuje. V případě, že se s takovou nabídkou setkáte, informuje prosím zástupce městské části nebo se rovnou obraťte na Policii ČR.