Až do 5. listopadu můžete navštívit v galerii Spolku obyvatel a přátel Malé Strany a Hradčan na Malostranském náměstí výstavu Domovní znamení Malé Strany v hmatové ilustraci.

David Linek a Jakub Honetschlager ve spolupráci s Andreyem Kafkou vystavují své haptické modely domovních znamení Staré Prahy. Vystavené modely jsou pro všechny diváky samozřejmě k použití a k osahání, jsou na zdech galerie pověšeny včetně matrice – pro porovnání modelu a výsledku. K zakoupení pak vystavující připravili svá jiná haptická díla z jejich dílen, která mají úspěšnost už několik let.

Grafik a malíř David Linek už více než dvacet let ukazuje nevidomým lidem svět svými reliefními grafikami a soustředí se na zobrazování toho, co je pro tyto lidi hmatově nedostupné. Vesmírná tělesa, dravá zvěr, lokomotivy, ale třeba i architektura a v tomto případě domovní znamení, tak výrazně zajímavá na domech Malé Strany a Starého Města.

Výstavu můžete vidět ve středu a čtvrtek od 14 do 18 hodin, Malostranské náměstí 27, Malá Strana.