Letošní další výstava v Galerii 1 představila rovnou tři protagonisty výtvarného umění:
Jsou to Michael Třeštík se svými pastely, Norbert Tappert s fotografickými obrazy a sochař Petr Holub a jeho své barevné sochy.

„Jsem rád, že i v této nelehké době se věnuje naše městská část výtvarnému umění a neopomíjí jej. Výtvarná díla jsou zajímavá a doporučuji našim sousedům a nejen těm, ať se zde zastaví a potěší se,“ zahájil výstavu 1. místostarosta David Bodeček.

Autoři vystavených děl se předtím ani neznali. Za jejich seznámení může až kurátorka výstavy, která s nápadem na společné město přišla. „Bylo to město, které jsem měla dlouho ve své mysli a spíš to byl takový zázrak, že jsem ty stavitele potkala a poznala,” řekla Renáta Mužíková – kurátorka výstavy.

Městem uprostřed Prahy může korzovat úplně každý a třeba se i seznámit s někým, kdo ve městě žije také. Analogové fotografie Norberta Tapperta znázorňují to, co naše oko zahlédne v rozsvíceném okně v ulicích. Architekturu města naopakk ztvárňuje Michal Třeštík a městské obyvatele zpodobňuje Petr Holub. 

„Vystoupíte z města, které důvěrně znáte a jste z něj otrávený, do města úplně nového, kde se můžete cítit v bezpečí, kde můžete relaxovat, znáte ho třeba ze snu nebo se do něj těšíte. Tady se meze na fantazii nekladou. To, co vy tady vidíte, co tady nalézáte, jak to cítíte a vnímáte, je pouze na vás,” řekla Renáta Mužíková – kurátorka výstavy.

Obrazy Michala Třeštíka z této výstavy nejsou prodejní kousky. Díla Norberta Tapperta a Petra Holuba k mání jsou. 

Jestli se díla doplňují a jak se umělci vyjadřují můžete posoudit osobně ve Štěpánské ulici do 25. února tohoto roku. Vstup je volný, srdečně vás všechny zveme.

Vaše nastavení vám brání zobrazit tento obsah. Pravděpodobně máte vyplý cookie "Personalizované soubory".