Obrazy na plátně i autokovu, olejomalby, kombinované techniky i porcelán. Výstava Colors of Woman, kterou ve středu 24. ledna hostil hotel Augustine na Malé Straně, nabídla reprezentativní průřez tvorbou všestranné umělkyně Heleny Kroftové Leisztner.

„Už letmá prohlídka vystavených uměleckých děl mně potvrdila, co vím dávno: Helena Leisztner je neuvěřitelně mnohostranný, inspirativní člověk. Člověk mnoha tváří, nálad, umů, člověk velmi široké duše, do které se to všechno vejde,“ uvedla při slavnostním zahájení výstavy starostka Městské části Praha 1 Terezie Radoměřská. „Je skvělé, jak se daří skloubit krásnou historickou budovu bývalého Augustiniánského kláštera, jednoho z nejstarších klášterů našeho města, s moderním uměním,“ dodala.

Pochvalami nešetřil ani první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček: „Jsem nadšený z toho, co tu dnes můžeme vidět, z nádherného místa, kde to můžeme vidět, i z příjemné atmosféry, která tu vládne. Mé vnitřní pocity navíc umocňuje fakt, že hlavní postava dnešního večera je naše sousedka, obyvatelka »jedničky«.“„

Na území Prahy 1 jsem se narodila, znám tady snad všechna zákoutí, starou Prahu miluju,“ oplatila místostarostovi kompliment Helena Leisztner s tím, že výstava v hotelu Augustine je pro ni výjimečná. „Už jen tím, že se koná v klášteře. A také tím, že jsem při její přípravě měla naprostou svobodu. Generální ředitelka hotelu Gabriela Dítětová byla svého času modelkou v první československé modelingové agentuře, kterou jsem vedla. Setkání s ní po mnoha a mnoha letech bylo velmi příjemné a domluva rychlá.“

Zatímco vnitřní část výstavy Colors of Woman si pozvané publikum mohlo prohlédnout pouze 24. ledna, venkovní část je přístupná i nadále. „Krásné obrázky Helena Leisztner budou v našich zahradách k vidění ještě měsíc. Podívat se na ně může přijít každý,“ potvrdila Gabriela Dítětová.

Ing. Helena Kroftová Leisztner– výtvarnice, oděvní designérka Absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze, studií figurální kresby v ateliéru Boženy Kubové- vedla umělecký soubor A prima vista, předchůdce modelingových agentur, začínala v něm např. Tereza Maxová – sedm let pobývala v zahraničí, kde se věnovala umění, organizování výstav i obchodní činnosti – po návratu do ČR se zabývá charitou, PR-marketingu při organizování výstav a galavečerů, sama tvoří, vystavuje, věnuje se přednáškové a konzultační činnosti i moderování- je autorkou uměleckých Projektů, Praga Caput Regni-Rei publicae, Venice infinity a Colours of Woman, patronkou Žena s.r.o. – získala několik tuzemských i zahraničních ocenění (zdroj: http://www.nmwa.cz)