Zatímco v Galerii Lapidarium v Rámové ulici na Starém Městě vystavuje do konce října francouzský malíř Kristian Desailly, v Hradčanské Galerii Josefa Kalouska můžete vidět díla předního českého akademického malíře a skláře Jiřího Šuhájka….

Kristian Desailly a jeho výstava nazvaná Posedlost malbou oslavuje tvorbu francouzského malíře Jeana Miotta, představitele francouzského informelu. Setkání s ním mělo pro malíře zásadní význam, současnou tvorbou mu svými díly vzdává hold. Kristian Desailly, absolvent prestižní École nationale supérieure des arts décoratifs v Paříži, náleží k současným mezinárodně uznávaným francouzským umělcům.

www.galerielapidarium.cz

Letošní jubilant Jiří Šuhájek je originálním českým sklářem, jehož díla jsou zastoupena v mnoha prestižních uměleckých sbírkách celého světa. Má smysl pro funkci, design, harmoniii i eleganci. Používá svou imaginaci, ale nezapomíná na tvarosloví skla a jeho možnosti. Sklo miluje a respektuje. Nenechte si ujít jeho výstavu, která je otevřena pouze do 15.10.2023.