Ve dnech od 30. června do 5. července 2024 se v Praze uskuteční XVII. všesokolský slet. Největší sportovně-kulturní událost roku nabídne veřejnosti hromadná vystoupení a pestrý doprovodný program. V neděli 30. června dopoledne se bude konat slavnostní průvod centrem Prahy, který si vyžádá dopravní omezení. Slet sokolů se koná jednou za šest let a ten letošní se odehraje v duchu motta „Slet spojuje“.

Tradiční sletový průvod začne v neděli 30. června 10:00 hodin na Václavském náměstí a povede přes Můstek, ulicí 28. října, Národní, Smetanovo nábřeží, Křížovnickou, náměstí Jana Palacha, 17. listopadu, Pařížskou a skončí přibližně ve 12:30 hodin na Staroměstském náměstí, kde bude následovat doprovodný program. Na trase průvodu bude od 00:01 do 13:00 hodin zákaz parkování, po dobu průvodu budou komunikace uzavřeny, provoz bude omezen také na Jungmannově náměstí a na okolních komunikacích trasy průvodu. Pořadatelé doporučují, aby se řidiči této části města vyhnuli. Dopravní opatření se budou týkat také provozu tramvajových a autobusový linek, podrobnosti zde.

Omezení se bude týkat tramvají 2, 3, 5, 9, 14, 17, 18, 22, 23, 27, 39, 41, 42 a autobusů 194 a 207.

Vrcholem sletu budou hromadné skladby ve Fortuna Areně v Edenu ve Vršovicích 4. a 5. července. Sokolové předvedou celkem 12 skladeb a divákům se představí i hosté. Mimo jiné vystoupí i slavná dánská gymnastická škola Ollerup. Večerní program 4. července dokreslí originální scénické osvětlení i vystoupení hvězd Lucie Bílé a Jiřího Korna. Odpolední vystoupení 5. července, na které jsou již vstupenky vyprodané, rozzáří především dětské úsměvy a zakončí senioři s Věrnou gardou.

Sletový týden v metropoli nabídne i pódiová vystoupení na Staroměstském náměstí, na Náměstí Míru a u Tyršova domu. O sletu z různých pohledů vyprávějí výstavy na Mariánském náměstí, na Vítězném náměstí, na náměstí Míru a v Poslanecké sněmovně.

Více o programu zde.