Dvanáctý ročník Signal Festivalu s titulem Ekosystémy II: Cesta / Výprava byl slavnostně zahájen před Arcibiskupským palácem na Hradčanském náměstí. Za městskou část Praha 1 přivítala přítomné starostka Terezie Radoměřská, a to přímo z balkonu paláce po boku primátora Bohuslava Svobody.

„Signal Festival je festivalem světla. Světlo je život a života je naše městská část plná. A díky světelným projekcím se naše statické památky a historické budovy nejen úžasně rozzáří, ale také netradičně rozpohybují,“ těmito slovy starostka zahájila festival a popřála všem přihlížejícím krásné zážitky po celou dobu festivalu.

Poté následoval první videomapping Eternal Recurrence (Věčné opakování) od digitálního tvůrce Filipa Hodase, vytvořený pro architekturu Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí.

Zájemci si v letošním roce mohou vybrat ze dvou tras: po Starém Městě a po areálu Pražského hradu a jeho okolí, kde jsou projekce v rámci Signal festivalu vůbec poprvé. Doprovodnou akcí letošního Signalu je výstava The Red Pill v Trafo Gallery, prezentující současnou tvorbu českých umělkyň a umělců pracujících se světelnými technologiemi.

Další informace, všechny trasy i informace o umělcích naleznete zde.