Po loňských bouracích pracích začnou 21. května 2024 v Klimentské 5 stavební práce na novém rezidenčním domě. Novostavba zahrne výstavbu bytových jednotek, podzemní garáže a komerční prostory. Pozemek sousedí se zahradou a hřištěm Mateřské školy Revoluční. Během demolice investor minimalizoval dopady stavby na provoz školky a péči o děti, zejména hluk a prašnost. Městská část nyní vyjednala s investorem přijetí opatření vstřícných k provozu sousední školky i k veřejnosti.

Výstavba rezidenčního domu bude zahájena 21. května 2024 s tím, že dokončení se očekává na jaře 2026. Novostavba zahrne bytové jednotky, podzemní garáže a komerční prostory. Projekt přinesl společnosti Acord Invest prestižní ocenění Projekt roku – Cena veřejnosti 2023 a měl by být navržen s ohledem na nejnovější trendy v architektuře a stavebnictví.

Po jednání s městskou částí přislíbil Acor Invest další maximální vstřícnost při sladění organizace stavby s režimem mateřské školy, intenzivnější kropení a zároveň stanovení kontaktní osoby na straně stavby. Oproti původnímu plánu zvýší investor zástěnu, která bude oddělovat zahradu mateřské školky od stavby. Vyšší zástěna by měla lépe ochránit okolí před vlivy stavby, zejména proti prachu a hluku.
Investor také přislíbil, že po skončení výstavby na vlastní náklady opraví/obnoví kamennou zeď, která vede/vedla na hranici pozemku mateřské školky.

Velmi důležitým bodem jednání městské části se zástupci investora byl časový režim stavebních dnů „Při vlastní stavbě nebude v době od 10 do 12 a od 15 do 16:45 hodin využíván jeřáb se zavěšeným břemenem nad pozemkem školky, pokud budou děti venku na dvorku mateřské školky. Investor dále souhlasil, že v pracovní dny v době od 12:30 do 14:30 nebudou probíhat hlučné práce s přímou expozicí fasády mateřské školky, tedy v době, kdy děti v mateřské školce spí,“ sdělil první místostarosta Prahy 1 David Bodeček. Na základě jednání o kompenzacích týkajících se možného poškození povrchu hřiště a nekomfortního provozu v průběhu bouracích prací a vlastní stavby, by také – po kolaudaci – měla školka obdržet 400 000 korun.

“V rámci dobré komunikace, kterou se nám s investorem podařilo nastavit, nás i naši školku firma informovala, že nyní zahajuje přípravné zemní práce. Věřím, že na samotné stavební práce se investor připravil stejně důkladně, jako vedl přípravnou komunikaci s námi. Tedy, že i nynější další fáze proběhnou bez problémů a že investor má vše vyřešeno i po ose státní správy.” informoval dále místostarosta David Bodeček.

Harmonogram výstavby:

• zahájení 21. 5. 2024 – přípravné a zemní práce,
  • 1.7. dokončení spodní jámy – výstavba na povrchu pozemku,
  • 1. 9. – dokončení prvního patra,
  • 1. 11. dokončení 2. a 3. patra,
  • 1. 1.2025 – dokončení 4. a 5. patra,
  • 31.3. – dokončení 6., 7. a 8. patra,
  • 30.12. – dokončovací práce v interiéru,
  • 30. 3. 2026 – dokončení fasády a terénní úpravy dvora.