V refektáři kostela sv. Jiljí v Jilské ulici na Starém Městě se uskutečnil zahajovací koncert letošní sezóny pěveckého sboru Bruncvík. Sbor existuje už 17 let a vede kluky všech věkových kategorií ke zpěvu a k lásce k tomuto umění. Vedoucí sboru Lenka Pištecká má za sebou notný kus práce, ale také obrovské úspěchy a uznání.

Koncert nazvaný Hevenu shalom! – Putování za židovskou písní oslavil židovskou píseň jako takovou a představil písně, které podporují a udržují židovskou komunitu a identitu. Chlapci zazpívali písně,  které znějí při pobožnostech a různých svátcích, i písně pro radost a potěšení.

Koncert navštívil místostarosta David Bodeček: „Moc děkuji paní sbormistryni za velký kus práce, který pro Bruncvík i pro jeho posluchače, dělá. Víc než důležité a podstatné je věnovat se mládeži v jejich volném čase. A když z toho vznikne soubor na profesionální úrovni, tak nemám ani slov. Děkuji, že tu s námi jste a obohacujete náš život“.

Podporuje MČ Praha 1