Tisková zpráva: V neděli 6. října 2024 od 13-17 hodin proběhne ve vnitrobloku na Staroměstském Náměstí 4/1 (Skautský institut) akce Živé vnitrobloky / Bleší trhy. Akce se uskuteční v rámci druhého ročníku série komunitních blešáků, které se konají během jednoho víkendu v celkem osmi otevřených pražských vnitroblocích. Vnitrobloky se na víkend stanou tržištěm sdílené ekonomiky a udržitelného nakupování. Můžete přijít prodávat, nakupovat, objevovat poklady, setkat se s lidmi z vašeho okolí i odjinud a v neposlední řadě nahlédnout do jedinečných vnitrobloků.

Živé vnitrobloky / Bleší trhy jsou klasické sousedské blešáky, kde se prodává levné a jedinečné zboží v dobrém a funkčním stavu, výhradně z druhé ruky. Typicky jde o oblečení, doplňky, věci do domácnosti, hry, dětské hračky, veteš i sběratelské kousky. Cílem akce je podle organizátorů přilákat lidi k tématům udržitelné spotřeby, šetrného nakupování, neplýtvání a životě v místě. Vnitrobloky jsou nedoceněným prostředím Prahy, které nabízejí mnoho příležitostí pro zlepšení městského života skrze zeleň, ale třeba i sousedské akce tohoto typu.

PRAHA 1: STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ 4/1 – SKAUTSKÝ INSTITUT Oáza klidu v samém centru Prahy s krásným a chladným vnitroblokem a pavlačemi. Toto místo je také sídlem Biena. Součástí SI na Staromáku je i kavárna, kde je jak dobrá káva, limonády, pivo, tak něco dobrého k snědku. Konají se zde pravidelně přednášky, debaty a kulturní programy, které jsou zdarma přístupné široké veřejnosti.tinyurl.com/staromestskenamesti

„Při loňském ročníku se v každém místě setkalo několik desítek až stovek prodávajících a kupujících všech generací a typů. Někteří prodejci prodávali jeden den na jednom místě a druhý den na druhém. Stejně tak někteří návštěvníci k akci přistoupili jako k festivalové šňůře a postupně navštívili více vnitrobloků. Měli tak šanci zažít a porovnat atmosféru v různých čtvrtích Prahy“, říká Barbora Týcová z organizace Bieno.

V každém ze zapojených vnitrobloků návštěvníky čeká také doplňkový program zaměřený na udržitelnost. Místní podniky a kavárny budou prodávat občerstvení. Pro návštěvníky je vstup zdarma, prodejci zaplatí registrační poplatek 200,- Kč.

Akci pořádají spolek Bieno, který pomáhá již sedm let oživovat vnitrobloky spolu s obyvateli, a Sběratelka Věcí, která organizuje bleší trhy a vyhlašuje #smrtminimalismu

Pokud se chcete zúčastnit jako návštěvník či jako prodejce, najdete více informací o akci na www.vnitrobloky.cz/blesitrhy  nebo na FB Události bit.ly/blesitrhy2024Viktorie Cízlová, Tel: 702013393, viktorie@vnitrobloky.cz , www.vnitrobloky.cz