Koncert a divadlo v jednom představuje nový projekt Jaroslava Svěceného a Zdeňky Žádníkové Volencové, ve kterém mají přední čeští hudebníci jak své hudební party, tak i divadelní výstupy znázorňující některé úseky osobního života fenomenálního houslisty a skladatele Antonia Vivaldiho (1678 až 1741).

„Nápad vznikl před dvěma lety, kdy jsem měl možnost sledovat Zdeňku jako moderátorku a kdy mě zaujaly způsob, jakým spojovala zdánlivě nespojitelné, její energie i humor,“ vysvětlil Jaroslav Svěcený, představitel Antonia Vivaldiho.

Zdeňka Žádníková Volencová musela zvládnout hned čtyři role – scénáristky, režisérky, osudové Vivaldiho ženy Anny Giro a jeho matky Camilly. „Mým záměrem bylo vytvořit originální propojení mezi divadelním a hudebním světem. Hudebníci se díky tomu stali i herci a já naopak,“ vysvětlila herečka Dejvického divadla, která pro potřeby představení nastudovala part Vivaldiho flétnového koncertu.

Světová premiéra představení Na Vivaldiho! se díky podpoře Prahy 1 mohla uskutečnit na Žofíně. „S Jaroslavem Svěceným jsme osobními přáteli, a tak vím, že to je vynikající člověk a vynikající houslista, a já věřím, že dnes dokáže, že je rovněž vynikající herec,“ prohlásil před představením starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který akci udělil svoji záštitu.

Jaroslav Svěcený a Zdeňka Žádníková Volencová plánují na druhou polovinu roku turné po České republice, a protože se počítá i s anglickou verzí, uvažuje se pro rok 2019 s evropskými destinacemi.