Dvě první a jednu přípravnou třídu otevřela pro tento školní rok Základní škola Vodičkova, jejíž první stupeň sídlí v někdejší farní školičce u kostela sv. Jindřicha v Jindřišské 32. Slavnostního přivítání prvňáčků se zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Tento okamžik, kdy děti vstupují do života, je mile slavnostní nejen pro prvňáčky, ale i pro nás dospělé, kteří víme, jak dlouhá cesta za vzděláním děti ještě čeká,“ uvedl Oldřich Lomecký, starosta Městské části Praha 1, který děti přivítal a pak si s nimi prohlédl krásně vyzdobené a připravené třídy a další prostory.

ZŠ Vodičkova ale poctivě nachystala i svoji hlavní budovu. „O prázdninách jsme dokončovali v hlavní budově ve Vodičkově 22 úpravu půdního ateliéru, renovovali jsme kabinety učitelů a některé učebny, udělali jsme nový protiskluzový moderní povrch obou tělocvičen, zmodernizovali jsme také systém videokamer a ovládacího zařízení vstupních dveří z vestibulu do prostor školy, renovovaly se podlahové krytiny, malovalo se, učebny jsme vybavili novým nábytkem a pořídili jsem i 3D tiskárnu pro výuku PC grafiky,“ vyjmenovala úctyhodnou řadu změn ředitelka ZŠ Vodičkova Dagmar Zelená.

A co paní ředitelku nejvíce potěšilo v minulém školním roce? „Nejvíce mě potěšilo, že jsme ve zdraví všichni přežili od září do června, že rodiče více chválili, než si stěžovali, zaměstnanci mi nikam neutíkali a neutíkají, dokonce se občas i usmívají a mají s našimi žáky strpení a pevné nervy,“ prohlásila s úsměvem paní ředitelka a neopomněla dodat, že velkou radost jí dělalo a dělá maximální pracovní nasazení, tvořivost a nápady většiny kolegů – a to jak pedagogů, tak technických zaměstnanců.

A jak je po prázdninách připravena na řešení případných problémů? „Řešení problémových situací mě vždy bavilo a zatím i baví, protože problémy člověka posouvají dopředu a nedají mu zakrnět,“ odpověděla odhodlaně Dagmar Zelená a pan starosta jí popřál, aby se jí problémy, pokud možno, vyhýbaly a aby se jí i dalším pracovníkům školy, dětem i rodičům tento školní rok vydařil.

A k tomuto přání se rádi přidáváme.